3.Gün

3.gün 2014 BETONART Mimarlık Yaz Okulu moderatörümüz, bu yılki yaz okulunun konuğu Orkun Beydağı’nın “Changeable Information and Material Properties” adlı sunumuyla başladı. Sabaha kadar jüri için hazırlanan guruplar, Orkun Beydağı ve moderatörlerden oluşan jüriye ilk grup sunumlarını gerçekleştirdiler.

Akşama kadar süren jüride, Ozan Avcı ve gurubu farklı malzemelerle(saman, pinpon topu…vs gibi malzemeleri kullanarak betonda oluşturdukları boşluklar sayesinde yaptıkları yüzey tasarımlarını, Avşar Gürpınar ve grubu doğadan aldıkları malzemeleri kullanarak yaptıkları beton yapısal örtüleri, Çoşkun Çağlar Armağan ve grubu hareketli kalıp ile yaptıkları beton formları, Ecem Sarıçayır ve grubu, betonun yüzeyinde oluşturdukları farklı çatlaklar ve çatlak tasarımı üzerine önerilerini, Ertunç Hünkar ve grubu ise çoklu statik kesitlerle şekillendirdikleri beton form ve strüktür önerilerini jüri üyeleri ve katılımcılarla paylaştılar.

Akşam yemeğinin ardından gruplar jüride aldıkları kritikler doğrultusunda projelerini ilerletmek için geç saatlere kadar çalıştılar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s