BETONART Yaz Okulu Ekibi

KÜRATÖR 

nilüfer kozikoğluNilüfer Kozikoğlu I Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü ve Architectural Association Mimarlık Okulu Tasarım Araştırma Laboratuvarı mezunudur. Meslek pratiğini Tuşpa Nilüfer Kozikoğlu Mimarlık Ofisi’nde ve prototip ve materyal üzerine üretim ve araştırmalarını Urban Atölye’de sürdürüyor, 2005 yılından bu yana farklı üniversitelerde konuk öğretim görevlisi olarak seminer dersleri ve tasarım stüdyoları yürütüyor.

 

KOORDİNATÖR

Ferhan Yalçın

Ferhan Yalçın I 1982 Osmaniye doğumlu. Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi sırasında “2005 Betonart Yaz Okulu” başta olmak üzere, 2006 “Osmaniye İli Merkez ve İlçeleri  Kültür Envanteri Yüzey Araştırması” gibi çeşitli çalışmalara katıldı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir yıl Doç.Dr. Hakkı Moltay ile birlikte Mimta Mimarlık tasarım ofisinde , bir buçuk yıl Bayrampaşa Forum A.V.M şantiyesinin dış kabuk ve çatı işlerinde çalıştı. Çeşitli ulusal ve uluslararası sempozyumlarda basılmış bildirilerinin yanı sıra Bilkent Kültür Girişimi’nin 2011 yılında “Sizin Ellerinizle Şekillensin, Kültür Ürünlerine Dönüşsün” sloganıyla düzenlediği yarışmada grafik dalında 2. lik ödülünü kazanmıştır.2013 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimari Tasarım Sorunları programından “Değişen Toplum, Kültür, Gelenek Ve Sosyal Yapının Mekan Oluşumuna Etkisinin; Kadırga Semti Örneğinde İncelenmesi” başlıklı teziyle mezun olmuştur. 2010-2014 yıllarında İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2014-2015 yılları arasında New York Üniversitesi’nden(N.Y.U) “Modern Mimari 1990-2014” ve “New York; Mimari ve Değişen Yaşam Biçimleri” derslerini almak için bir yıl New York Şehrinde yaşamıştır. 2008-2014 yılları arasında “Betonart Yaz Okulu” moderatörlüğünü üstlenmiş,2014-2015 yıllarında aynı workshop’un yürütücülüğünü devralmıştır. 2015-2016 yılları arasında Zirve Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

MODERATÖRLER

Coşkun Çağlar Armağan

Çoşkun Çağlar Armağan I 1985 Kayseri’de doğdu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölümünde 2008 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimini “Fenomenolojik Yöntem ve Tektonik Dil: Materyale Duyarlı Tasarım” adlı tezle İTÜ’de 2011 yılında tamamladı. Lisan eğitiminden sonra TMO architects, Kr2b architects, As-Os mimarlık, Tago Mimarlık firmalarında çalıştı. 2014 yılında CCA Mimarlık’ı kurdu. Kurucusu olduğu mimarlık ofisinde ofis ve iç mekan projeleri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

Ozan Avcı Ozan Avcı I İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2005 yılında 3.lük derecesiyle mezun olduktan sonra aynı okulda Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programına başlamıştır. 2006-2007 yılları arasında Erasmus öğrencisi olarak Almanya’daki Brandenburgh Teknik Üniversitesi’nde (BTU-Cottbus) tez çalışmalarına devam etmiş ve 2008 yılında yüksek lisansını tamamlayıp İ.T.Ü. Mimari Tasarım Doktora Programına başlamıştır. 2013-2014 yılları arasında Fulbright bursiyeri olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Pennsilvanya Üniversitesi (U-Penn) Tasarım Okulu’nda misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. 2016 yılında doktora çalışmasını tamamlamıştır. 2005 yılından beri İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmakta, mimari tasarım stüdyosu yürütücülüğü yapmakta ve 2010 yılından beri Aslıhan Şenel ile birlikte “Mimarlıkta Serbest Anlatım Teknikleri” dersini vermektedir. Çeşitli yarışmalarda öğrenci ve profesyonel kategorilerinde ödülleri vardır. Ulusal ve uluslararası çok sayıda atölye çalışması organize etmiş, birçok atölyeye de yürütücü olarak davet edilmiştir. Akademik çalışmaları zaman-mekan-beden ilişkileri, temsil kuramları ve yöntemleri, temsil-duyumsama ilişkisi ve moda tasarımı-mimarlık etkileşimi üzerine yoğunlaşmaktadır.

Avşar Gürpınar

Avşar Gürpınar I Akademisyen, tasarımcı, mühendis. Lisans öğrenimini İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünde, yüksek lisans ve doktora öğrenimini aynı üniversitenin Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamladı. HfK Bremen’de Digital Media yüksek lisans programına katıldı. Tasarımda Kültürel Çalışmalar, Türkiye’de Endüstriyel Tasarım’ın Tarihi, Küreselleşme ve Tasarım üzerine çalıştı. Sabancı Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde sanat tarihi, çağdaş sanat, tasarım ve görsel iletişim konularında dersler verdi. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor. Temel Tasarım Eğitimi, Görsel Temsil Teknikleri, Kentsel ve Kültürel Çalışmalar, Tasarım Tarihi, Küreselleşme Etkisinde Tasarım, Mobilya ve Ulaştırma Tasarımı üzerine çalışmakta, teorik ve uygulamalı dersler vermektedir.

Ertunç Hünkar

Ertunç Hünkar I Basketbol bursuyla okuduğu İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölüm’ünden, 2014 yazında mezun olmuştur. Eğitimi sırasında birçok ulusal ve uluslarası çalıştayda yer almış, 2014 yılında mezuniyet bitirme projesinin ilk aşamasıyla katıldığı ‘‘gURROO: A New Generation of Innovative Minds’’ isimli uluslararası yarışmada mansiyon ödülü kazanmıştır. Aynı proje birçok uluslararası internet sitesinde yayımlanmasının yanı sıra 2.İstanbul Mimarlık ve Sanat Bienali’nde sergilenmiştir. 2014 yazında 2.İstanbul Mimarlık ve Sanat Bienali’nde sergilenmek üzere Gudjon Thor Erlendsson ve İyi Ofis ile birlikte tasarlayıp ürettikleri “Mikro Manifesto: Yüzen Aktivite İskeleleri” projesi Bienalde’ki gösteriminin yanında Birleşmiş Milletler Habitat ve The Guardian Gazetesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen “2014 Dünya Kentler Günü Yarışması”nda ikinci olmuştur. Ayrıca proje yerel, ulusal ve uluslararası basında kendine yer bulup yayılanmıştır. 2014 yılında başladığı ‘İleri Mimari Tasarım’ yüksek lisans programını başarı bursu aldığı İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yüksek Lisans Eğitimi sırasında çalışma hayatına çeşitli alanlarda devam eden Ertunç Hünkar, 2015/2016 akademik yılı ilk döneminde İzmir Ekonomi Üniversitesi 4. sınıf stüdyosunda görev almıştır. 2016 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup, İstanbul’da bulunan bir mühendislik ve danışmanlık şirketinde, kompleks geometrilerin deşifrelenip, üretime hazırlanması konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Ecem SarıçayırEcem Sarıçayır I 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık eğitimini tamamladı. 2011-2012 senelerinde Erasmus değişim programıyla Brandenburg Technische Universitaet’te koruma, tarihi yapılı çevrede tasarım, mimarlık tarihi gibi konularda eğitim aldı ve aynı çizgide birçok ulusal ve uluslararası atölyeye katıldı. 13. İstanbul Bienali’nde sanatçi İnci Eviner ile enstalasyon tasarımı yaptı; eğitimi ve sonrası sırasında değişik ölçeklerde tasarım yapan mimarlık ofislerinde çalışan Sarıçayır, ayrıca Arkitera’da 2012-2014 seneleri arasında editörlük yapmıştır. 2014 senesinden beri Kadir Has Üniversitesi’nde araştırma ve eğitim asistanlığını sürdüren Sarıçayır, aynı üniversitenin tasarım programında yüksek lisans tez çalışmasını tamamlamaktadır.

MODERATÖR YARDIMCISI

13051692_10208578491475559_8192724876272361520_n

Hacer Bozkurt I 14 Ocak 1989’da Adapazarı’nda doğdu. 2008 yılında başladığı lisans eğitimini 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi mimarlık bölümünde tamamladı. Öğrenciliği sırasında pek çok yarışma ve atölye çalışmalarına katıldı. 2010-2011 ve 2011-2012 eğitim öğretim yıllarında asistan öğrencilik yaptı. Eğitimine İTÜ’de Mimari Tasarım Tezli Yüksek Lisans programında devam etmektedir. Aynı zamanda Sakarya’da SBl Mimarlıkta çalışmaya devam etmektedir.

 

MEDYA VE İLETİŞİM

cvIlgın Yeşim Eldeş I Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2013 yılında mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. 2012 yılından beri TAG Platform gönüllüsü olarak fiziksel çevre ve tasarım algısı üzerine çalışmalar yapıyor, 2014 yılından bu yana basılı ve dijital yayınların iletişim editörlüğü de dahil olmak üzere Binat İletişim ve Danışmanlık’ta çeşitli projelerde çalışıyor.

 

 

Reklamlar